O podlahovém topení

Topné rohože, topné kabely pro elektrické podlahové topení a temperování

Elektrické topné kabely a rohože nacházejí díky své jednoduché i možné dodatečné instalaci použití zvláště při temperování podlahových krytin na příjemnou teplotu, ale i při podlahovém vytápění


Podlahové vytápění přináší teplotní komfort a šetří provozní náklady!

U podlahového vytápění vzniká ideální rozložení tepla a proto pociťujete tepelnou pohodu již při teplotách o 2 stupně nižších než je obvyklé například u konvekčního systému. Elektrické podlahové topení je použitelné i jako doplněk vašeho stávajícího systému a o svůj teplotní komfort nepřijdete.

Zdravé a bezpečné vytápění

Elektrické podlahové vytápění způsobuje menší pohyb vzduchu, a tím i menší prašnost. Další výhody poskytuje v koupelně a ve vlhkých prostorách. Mokré podlahy schnou mnohem rychleji, snižuje se tak riziko plísní, roztočů a vzniku alergií. 

Temperování podlahových krytin

Topná rohož nebo kabel je při instalaci pro temperování položena bezprostředně pod podlahovou krytinou. Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti a je vhodné pro zvýšení tepelného komfortu. V přechodném období může však hlavní zdroj nahradit. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na váš požadavek.

Tvrdá podlahová krytina (dlažba, kámen apod.)

Topná rohož, topný kabel (1) je při instalaci pro temperování položena bezprostředně pod podlahovou krytinou (2) do flexibilního lepidla nebo stěrky (3). Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti, v přechodném období může však hlavní zdroj nahradit. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na Váš požadavek. Regulace probíhá pomocí termostatu (4), který snímá teplotu v rovině topného prvku (5) - těsně pod krytinou. 

Doporučujeme topné rohože s výkonem 150 až 200 W/m2.


Měkká podlahová krytina (PVC, lino, koberec apod.)

Topná rohož, topný kabel (1) je při instalaci pro temperování položena bezprostředně pod podlahovou krytinou (2) do flexibilního lepidla nebo stěrky (3). Nad topným prvkem je nutno vytvořit stěrkovou vrstvu s tloušťkou 5-10 mm pro rovnoměrné rozložení tepla a pro jeho mechanickou ochranu. Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti, v přechodném období může však hlavní zdroj nahradit. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na Váš požadavek. Regulace probíhá pomocí termostatu (4), který snímá teplotu v rovině topného prvku (5) - těsně pod krytinou.

Doporučujeme topné rohože s výkonem 100 W/m2.


Plovoucí podlahová krytina

(1) Topná rohož s hliníkovou folií. V místech, kde rohož není položená, je nutno použít vyrovnávací tkaninu.(2) Plovoucí podlaha.(3) Izolační podložka (kročejová a tepelná izolace).(4) Teplota podlahy se reguluje pomocí připojeného termostatu. (5) Podlahové teplotní čidlo zabudované vedle topné rohože.

Doporučujeme hliníkové topné rohože s výkonem 80 W/m2.


Speciální pro wellness a koupelny

Topná rohož 200 W/m2 (1) je při instalaci pro temperování položena bezprostředně pod podlahovou krytinou (2) do flexibilního lepidla nebo stěrky (3). Nepokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti, v přechodném období může však hlavní zdroj nahradit. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na Váš požadavek. Regulace probíhá pomocí termostatu (4), který snímá teplotu v rovině topného prvku (5) - těsně pod krytinou. 

Doporučujeme topné rohože s výkonem 200 W/m2.


Vytápění podlahových krytin

Topná rohož nebo kabel je při instalaci pro vytápění položena v topné mazanině. Pokrývá většinou plnou tepelnou ztrátu místnosti. Výhodou je rychlá reakce tohoto systému na váš požadavek.

Podlahové vytápění - instalace do vrstvy topné mazaniny

Podlahové vytápění slouží pro plné pokrytí tepelné ztráty místnosti. Topná rohož nebo topný kabel (1) je v případě podlahového vytápění uložena ve větší tloušťce topné mazaniny (2).V případě poloakumulačního systému činí 5 až 6 cm, v případě akumulačního systému 8 až 14 cm. Výkon topné rohože je daný tepelnou ztrátou místnosti, dobou uvolnění nízkého tarifu RZ i materiálem podlahové krytiny. Regulace probíhá pomocí termostatu (3), který snímá teplotu v rovině topného prvku (4) - těsně pod krytinou.


Vytápění venkovních povrchů

Topný kabel je při instalaci pro vytápění položen v topné mazanině. Vyhříváním povrchu, pod kterým je položen, zamezuje tvorbě sněhu a ledu. Sníh i led odtávájí a nechávají cestu schůdnou.

Venkovní temperování

Venkovní temperování jako ochrana proti sněhu a ledu na cestách. Topný kabel je v případě venkovního použití pokládán na rovném betonovém povrchu (1). Nechává se zalít betonem, na kterém je pak položena dlažba cesty (2). Dlažba je položena suchou cestou do písku nebo štěrku (3). Venkovní termostat, který podle nastavení spíná topný systém (4). Čidlo termostatu, které snímá teplot (5).   


Regulace:

Pro dosažení co nejlepšího pocitu "tepla od nohou" jsou v naší nabídce regulátory pro řízení provozu topných rohoží, kabelů. Nabídka obsahuje regulátory pro podlahové vytápění v základním provedení i komfortní regulátory s optimalizačním algoritmem, který za vás přizpůsobuje vašim požadavkům dobu zapnutí a odepnutí podlahového topení.